Poslední diskuse
Kontakt

první kapřík na Malši

20.5.2016 NOVINKA Malše, Trvalý odkazMinulý týden bylo chladné počasí ale stejně jsem vyrazil byl jsem jednou na Vltavě kde to žádná hitparáda nebyla. Tak jsem si řekl, že zkusím udolat kapříka na té mojí Malši co mám kousek od domu. Druhou návštěvu revíru se vše podařilo. Kapřík měl uctyhodných čtyřicet pět centrimetrů. Ovšem měl vyhnilá místa na těle a byl viditelně zesláblý, takže to bylo takové poloviční vítězství, ale moc potěšil protože tuhle vodu já ustavičně pomlouvám, 

chycen na dva masné červíky na háčku číslo 10 a návazci z 0,14mm fluorocarbonu. Šrotík podle české receptury ve dvoukilovém balení od lorpia.

přidávám nějaké fotky k dokreslení atmosféry 

Malše podruhé

11.5.2016 NOVINKA Malše, Trvalý odkaz

 

Dnes jsem vyrazil na ryby něco kolem půl páté, natěšen že dnes ta bílá ryba na Malši musí jít, Mám tu řeku tři minuty na kole, tak proč se s batohem a rybářskými udělátky tahat přes celé město a jezdit rybařit pod Budějce. Byl jsem i včera. Výsledek jeden cejn.

Dorazil jsem na místo. Rozbalil věci a připravil jsem si krmení(na fotce). žádné krmné kampaně nedělám, jen nahazuji častěji avšak po včerejším nezdaru jsem spíš než do jednoho místa zkusil nahazovat do různých vzdáleností od břehu. Bez záběru jsem hodinu a půl. Nakonec zkouším malý háček desítku a jednoho červeného červíka a pěkně podle gumičky doprostřed řeky. a přišel záběr sekám vytahuji 30 cm bělici. Nahazuji znovu a zase záběr dokonce už před dopadem krmítka na dno. Další nához nečekám ani 20 sekund a pěkný sekatelný záběr, vytahuji bělici 30cm. Jako vejce vejci od předešlé takto pochytám ještě další tři kousky a zase ani ťuk. další půl hodiny. Tak jsem to zabalil a jedu domů… To mi řekněte jestli jsou ryby ve sloupci, nebo najelo ojedinělé hejno? Nevěřím že je tady tak vyrybníno.

 

Komentář ke článku (0)

report veselské pískovny

10.5.2016 NOVINKA stojky, Trvalý odkaz

  V sobotu ráno jsme přijeli s tátou do kempu u veselských pískoven. Nebylo si kam zaparkovat auto, pořádali se tam totiž místní rybářské závody. Tak jsme nejdřív šli omrknout situaci, hned pod naším autem závodník vytáhl kapra asi 55cm. Žádný obr, ale do závodu se to počítalo. Cca 20 metrů od břehu se zjevně na hladině páslo hejno větších ryb a ještě větší byli zřejmě u dna, kde měl nastraženo. Omrknul jsem na co chytá. Měl zkrmeno asi tři čtvrtě kýble obyčejného method mixu, žádná renomovaná značka. a na háček dával dvě kukuřice. Když jsem později šel pro párky. Dozvěděl jsem se, že vyhrál první kolo se sedmi nebo osmi kapry v podběráku.

Vzali jsme věci a přesunuli se na vedlejší pískovnu, kde zákaz lovu neplatil. měl jsem nachystáno krmení na jezera a přidal jsem do něho trochu povařené řepky čož se mi hodně osvědčilo z loňského roku na větší ryby...Nahodili jsme a já klasicky cca každé 4 minuty přehazoval. po 20 minutách záběr sekám. Prut se prohnul a já cítím první větší rybu dnešního dne. Za chvíli byl venku Kapr 50cm na půlku zrna kukuřice a jednoho červeného masňáka. Jak mě potěšil první lěpší ryby letošního roku poté přišlo ještě asi 5 větších cejnů. Táta bohužel bez záběru a po hodině mu přišel první cejnasi 40cm. pak začali v kempu hrát na harmoniku a bubny a bylo po chytání. Tak jsem to cca po dvou hodinách zapíchli. Muj padesátník mě hřál až do večera.


report od Lužnice

10.5.2016 NOVINKA Lužnice, Trvalý odkaz

 Neměl jsem krmení přímo na řeku ale feeder jezero jsem smíchal už s namočeným granulovaným šrotem a šlo se na věc. Na mém oblíbeném místě seděl rybář. Mladý kluk, kterému mohlo být tak dvacet. Tak jsem šel o kus dál a chytal ne pod zátočinou ale nad ní asi o sto metrů jinde než bylo tohle místo. Odděloval nás pozemek chatového tábora. Na rybařinu jsem měl cca 2 hodinky odpoledního chytání. Rozbalil jsem jeden prut a začal nahazovat. Chytám opravdu moc rád metodou častého nahazování. Po Dvaceti minutách tahám první rybku asi 15cm bělici. nasleduje cejní miminko. a tak přišla na řádu selekce a zkouším hnojňáka. Na žížalu po dvou náhozech příchází odpověd znovu menší ryby a pár slibnějších záběrů. připravuji proto na háček půl zrnka kukuřice javorový sirup a na špičku napichuji červeného masnáka, nahazuji a asi za dvě minuty krásné záběry sekám a vytahuji 40cm cejna nahazuji znovu to samé tentokrát pěkná bělice. pak na chvíli klid a asi po třetím náhozu tedy cca po 15 minutách kaproví záběr sekám. Prut se pěkně ohnul. Myslím že mám kapra. Strhávám gumičku se vzdáleností, tahám něco těžkého ale jde to moc snadno.Na břeh jsem vytáhl krásného Cejna. Po změření 61cm dlouhého, krásná ryba. Pro mě jako pro feedraře určitě uspěch dnešního dne. Asi po dalších 15 minutách jsem vytáhl ještě jednoho dvoukilového Cejna Velkého. !! Ti Kapří na lužnici snad nejsou !! Fotky bohužel nemám. Ale příště už by to mělo být lepší

 

 

Report od vody

2.5.2016 NOVINKA Vltava, Trvalý odkaz 

Po týdnu jsem tady s reportem celkem jsem byl dvakrát na Vltavě, teploměr ukazoval 11 stupňů. Panovalo výrazně chladné počasí. Po dvou hodinách jsem byl zmrzlý jak rampouch a nemohl s prutem nahodit přesně. Tak jsem to vzdal, i tak to bylo dohromady 4,5 hodiny chytání, které přineslo pěkné ryby viz. foto a jeden záběr, zřejmě větší kapr, který po záseku a minutovém boji spadl.

Radost z ulovených kaprů byla o to větší že jsem byl na úseku řeky, které bych nepřisuzoval větší úspěch. Rozhodl jsem se momentálně prochytávat Vltavu pod Budějicemi a vyzkoušet různá místa řeky. Toto byl první úsek za mostem přes řeku u Obchodu Sconto...

Informace o tom jak chytám:

Používám klasické feederové krmení na řeku a nahazuji cca každé 4 minuty, do stejného místa. Do repertoáru nástrah jsem přidal sladkou kukuřici kterou nůžkami dělím na půlky aby byla menší. Musím říci, že záběry jsou častější a krásně sekatelné, a ryby velikostně okolo 20cm převážně plotice. Úplně zmizela Podoustev, kterou se mi daří odchytávat na masňáky. Bohužel ještě nepřišla letos žádná velká, loni jsem zde chytal podoustve přes 50cm.

Hnojáci se osvědčili na kapry a velké Cejny.

Bohužel jsem také zlomil špičku prutu, kdy jsem nezkontroloval pohledem, jestli vlasec vychází ze špičky, nahodil a už to bylo.

Z posledního víkendu jsem vyrazil na Veselské pískovny bohužel bez záběru, ale připisoval bych to spíše výběru lovného místa. Osobně nevěřím že ryby na pískovnách ještě nepříjímají potravu. A pak jsem byl dvakrát u Soběslavy na Lužnici,kde přišel velký cejn k 60cm bohužel bez foto dokumentace.(vybitý telefon) jinak jsem vytáhl asi do 20ks bílé ryby.

Přeji vám krásné chytání a šťastnou ruku při záseku


Průměrná známka: 2,00